Marketa in stable wearing brown leather vest laying in hay

Danni Ashe Forums General Posts Marketa in stable wearing brown leather vest laying in hay

Viewing 0 reply threads
  • Author
      Coquinet
      Keymaster

Hi Duke – Hope you’re doing well. Do you have any info or more photos from this set? Came across a single magazine page scan (VE website, April 11, 2014) from a magazine (Czech?) where Danni goes by the name Marketa. It’s from her early days, maybe 1993, wearing the big wig, big diamond ring, and watch with band of small silver circles. Set in a horse stable. Thanks!

Marketa

My attempts to translate from Czech/Slovak/Romanian to English came up with the following. Perhaps you can drop the original into a Czech to Japanese translator to see what you come up.

Hostess of this Issue: Margaret.
      I am delighted to be selected to introduce you to this new edition of the magazine Giant. Take a look at my finely developed chest and I won’t need to explain why. Though I don’t personally know all the models whose photos follow, I’ll bet that I’m the wildest of them all. As soon as I get warmed up I become a tigress, that gentlemen cannot keep up with. As hostess of this issue, I would say buy it without hesitation, just because of the other models! Just imagine!

Original
      Patronka čísla: Markéta. Mám to potěšení uvést vás do nového ročníku časopisu Gigant. Když se podíváte na moji vyvinutou hrud´, nemusím jistě dlouze vysvětlovat proč. Neznám osobně všechny modelky, jejichž kolekce si můžete se zatajeným dechem prohlížet na dalších stránkách, ale klidně bych se vsadila, že jsem z nich nejdivočejší. Jakmile se rozjedu, jsem hotová tygřice a pánové nestíhají. Ten hlavní důvod, proč se cítím na to být patronkou tohoto čisla, je ovšem ten, že bych si to bez rozmýšlení rozdala s kteroukoliv z otištěných modelek! Jen si mě s nimi zkuste představit!

Viewing 0 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.